Finansowanie kościoła katolickiego przez Państwo Polskie

Murzyn Biznesmen

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
85
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kraków
Witam was drodzy obywatele Rzeczpospolitej Polski. Czy macie pojęcie, że z waszych podatków jest wydawane około 13mln zł dziennie na dofinansowania kościoła katolickiego? Tak! aż 13 milionów złotych dziennie! co daje nam w sumie 5 miliardów złotych rocznie. Co to jest dla tak bogatego państwa.
Według danych, które znalazłem w internecie, wynika iż wybudowanie 1 kilometra autostrady kosztuje około 10 milionów złotych, oczywiście wszystko zależy od terenu i lokalizacji budowy drogi, ale średnio koszt wynosi 10mln zł. Tak więc z rocznego budżetu wydawanego na dofinansowanie kościoła można by wybudować około 2tyś km autostrad (!!!) W konstytucji Polski jest napisane, że państwo się nie miesza do wiary obywatela, która jest jego osobistą sprawą. Więc dlaczego tak duże pieniądze idą na kościół? Mnie jako ateistę ta sprawa irytuje jeszcze bardziej. Każdy wie, że dzisiaj kościół opiera się w 90% na pieniądzach.
We Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Austrii kościół opodatkowano! Dlaczego niemożna tego zrobić w Polsce?
Co sądzicie o takiej polityce Polski wobec kościoła? Moim zdaniem jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
A na koniec jeszcze filmik na YouTube opisujący głupotę polskiego rządu:
http://www.youtube.com/watch?v=K2isBQSYTl0
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
pierniczenie ... nie mniej podziwiam entuzjazm za jakieś 1000 postów będzie z Ciebie człowiek :eek:k: jak widzę ;)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
bla bla, zły Kościół, bla bla oni mają więcej niż ja, bla bla żyje w zaczadzeniu ateizmem mimo że XVIII wiek już minął ;) (ironia)
Popieram przedmówcę
 
Do góry